Zrzut ekranu 2016-08-24 o 14.47.08

Zrzut ekranu 2016-08-24 o 14.47.22

Głównym celem Stowarzyszenia „Chcemy pomóc” jest pomaganie tym, którzy chcą pomagać innym oraz organizowanie i niesienie pomocy na rzecz ogółu społeczności, dlatego jesteśmy w tym projekcie – powiedziała Nina Krystoń Prezes Stowarzyszenia „Chcemy pomóc”.
Od lat edukujemy i wspieramy tych, którzy dostrzegają innych wokół siebie. Jesteśmy platformą porozumienia, która łączy ludzi, biznes i organizacje pozarządowe.
Działamy międzysektorowo, promując i wdrażając programy społeczne oparte na wolontariacie, który rozwija kompetencje, uczy odpowiedzialności, zachęca do pozytywnego myślenia i kreatywności w działaniu. „Kopalnia Aktywności” to projekt, w którym realizując działania  na rzecz innych, każdy ma szanse znaleźć coś wyjątkowego dla siebie.

Rusza „Kopalnia Aktywności” – projekt realizowany pod przewodnictwem Fundacji Rzecz Społeczna wraz z partnerami: Grupą FAMUR, Grupą Kopex, Fundacją TDJ i Stowarzyszeniem Chcemy Pomóc. Inicjatywa prowadzona jest w ramach wsparcia z Programu Operacyjnego Fundusz Inicjatyw Obywatelskich Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej.

Celem projektu „Kopalnia Aktywności” jest aktywne zaangażowanie osób pracujących w branży przemysłu ciężkiego w życie ich społeczności lokalnych oraz zwiększenie kompetencji i umiejętności pracowników w tworzeniu i zarządzaniu projektami społecznymi. Poprzez zaangażowanie się w wolontariat pracowniczy i przy wsparciu doświadczonych ekspertów, uczestnicy będą mieli szansę na realizację własnych mikroprojektów.

Projekt realizowany jest w terminie od 1 lipca do 2016 do 30 listopada2017 roku.

Grupa FAMUR to wyjątkowe miejsce, gdzie wieloletnia tradycja i doświadczenie przenikają się z innowacjami zmieniającymi otaczającą nas rzeczywistość. Jesteśmy otwarci na młode, ambitne osoby, których niestandardowe pomysły i zaangażowanie, także w obszarze szeroko rozumianego CSR, pozwolą nam osiągać wspólne sukcesy. Stanowimy zróżnicowany zespół, wyróżniający się różnorodnymi zainteresowaniami  i chęcią podejmowania coraz to nowszych wyzwań. Wspólną misją spółek należących do Grupy TDJ jest chęć budowy społeczności opartej na wartościach i umożliwianie pracownikom osiąganie sukcesów zarówno zawodowych, jak i osobistych. Udział Grupy FAMUR w projekcie „Kopalnia Aktywności”, i tym samym rozwijanie potencjału liderów lokalnych społeczności, doskonale wpisuje się w realizację tej Misji. Tego typu działania pozwalają nam być postrzeganym, jako godny zaufania partner w stosunku do naszych Klientów i Pracowników oraz Społeczności, w otoczeniu których na co dzień funkcjonujemy – mówi Mirosław Bendzera Prezes Zarządu FAMUR S.A.

 

pdfico  Pobierz ulotkę